۲۳ سال از عمرم گذشت و نمیدانم قرار است چند وقت دیگر زنده باشم. ۲۳ سال به من القا شد که الان باید هویتم تغییر کند. حالا به قول آنها یک هویت جدید دارم. هویت جدیدی که فقط و فقط به واسطه چندبرگ کاغذ ایجاد شده. این هویت جدید چه تغییری ایجاد خواهد کرد؟ باور کنید جز ساده کردن روندهای اداری هیچ تغییر دیگری ایجاد نخواهد کرد! حالا میتوانم یک حساب بانکی برای خودم داشته باشم. سیمکارت بخرم ‌و ماشین و خانه ام را به نام خودم بزنم. دیگر نیازی نیست هرسال پول زیادی بابت تمدید کارت های اقامتی و پاسپورت و. بپردازم. حالا فقط روندهای اداری زندگی ام دچار تغییر شده اند. من همان حسینم. با همان میزان شعور و درک و معرفت. با همان اخلاق و تفکرات. همان میزان ایران را دوست خواهم داشت که قبلا آن را دوست داشتم‌. همان میزان نسبت به این کشور حساسم که قبلا بودم. میدانید، این سند هویتی فقط میتواند از من در برابر تحقیر محافظت کند. تحقیری که ۲۳ سال در همه ابعاد تجربه کردم. چه در مدرسه، چه در باشگاه، چه در کوچه و خیابان، چه در محل کار، چه در فضای مجازی و. . در تمام این سالها منِ انسان از طرف انسان ها تحقیر شدم. منِ مسلمان از طرف مسلمان ها تحقیر شدم. و هیچوقت نفهمیدم چطور یک سیم خاردار میتواند باعث برتری انسان ها نسبت به یکدیگر شود.

چندمین دوازده ساعت؟!

جلوی پام هیچ ردپایی نیست...

حسین شناسنامه دار VS حسین شناسنامه ندار

فقط ,یک ,حالا ,هویت ,انسان ,ها ,چه در ,همان میزان ,۲۳ سال ,که قبلا ,هویت جدید

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ شخصی محسن حاج هاشمی شرکت ارتفاع کارن سایت تهران سرور اولین وبرترین تولیدکننده محصولات روشناییled(کرمان) وبلاگ خبری رز دستگاه تصفیه آب آرتک در شیراز گروه خبری اشراف منابع انسانی، آموزش، جذب و استخدام سینگان دانلود کتاب